Projektről

Kedvezményezett neve: Pápai Evangélikus Egyházközség

 
Projektidőszak: 2018.03.01.- 2020.03.01.
A projektazonosító:


Projekt címe:
Programok a Lutheránus szigeten – Oltalom és nyitottság az itt élőknek s az ide betérőknek

EFOP-1.3.7-17-2017-00142


Támogatás forrása: ESZA
Támogatás összege:
49 392 937 Ft
Támogatás mértéke:
100 %


Projektről:

A Pápai Evangélikus Egyházközség EFOP-1.3.7-es projektjét az alábbi szervezettel valósítja meg konzorciumban: Sola Fide – A Pápai Evangélikus Gyülekezet Alapítványa. Az egyházközség és az alapítvány kapcsolata hosszú múltra tekint vissza: több közös programot, kirándulást, gyülekezeti napot valósítottunk már meg.

A projekt időtartama 24 hónap, megvalósítási helyszíne Pápa. Projektünk alapvető célja, hogy több szinten legyünk képesek fellépni az előítéletesség és a hátrányos megkülönböztetés ellen, ezzel biztosítva a társadalmi esélyeket, illetve megvalósítva hátránykompenzációs törekvéseinket. Ennek érdekében társadalmi szemléletformáló tevékenységeket valósítunk meg programok, események és rendezvények megszervezésével, amelyekre nagyszámú érdeklődőt várunk.

A projekt során megfelelő tapasztalattal rendelkező projektmenedzsert, pénzügyi vezetőt és szakmai vezetőt biztosítunk. Nyilvánosság biztosítása: A projekt során a KTK 2020 útmutató alapján járunk el, annak rendelkezéseit követjük, így biztosítva a szükséges tájékoztatási feladatokat. E tevékenység körében a tábla elkészítésének és kihelyezésének költségét számoljuk el. A projekt során emellett kis értékű eszközök és immateriális javak beszerzését tervezzük, melyeket a költségvetésben és a szakmai tervben szerepeltetünk.

Közvetlen célcsoportunk a szenvedélybetegek, a fogyatékkal élők, a romák, az idős személyek, valamint a bűnelkövetés szempontjából kiemelten veszélyeztetett fiatalok. A célcsoport körében megtalálhatók a hátrányos helyzetű személyek, akik társadalmi felzárkózását és beilleszkedését programunk is hivatott elősegíteni.

Szakmai program: A felhívás szerinti tevékenységcsoportok közül az alábbiakban valósítunk meg programelemeket:

– Szemléletformálás, társadalmi érzékenyítés

– Társadalmi együttélés javítása

– Prevenció

– Vezetésfejlesztés

Az egyes tevékenységcsoportokon belül a következő tevékenységek megvalósítását tervezzük:

– Szemléletformálás, társadalmi érzékenyítés témakörben: Az Információs tevékenység keretében 3 db tájékoztató, szemléletformáló kirándulást szervezünk a konfirmációhoz kapcsolódóan Budapestre, a Bakonyba, illetve a Balatonra.

– Társadalmi együttélés javítása témakörben: A Közösségfejlesztés tevékenység keretében az Evangélikus kórus bővítését tűzzük ki célul (80 alkalomnyi program). Vállaljuk, hogy a közösségi teret kialakítjuk és használjuk. A Közösségi rendezvények tevékenység keretében 4 db nagyrendezvényt szervezünk (Gyülekezeti nap, szeretetvendégség, Gyurátz nap, Mikulás ünnepség) 100-100 fő részvételével, 2 alkalommal tábort valósítunk meg 5 napban, 35-35 fő részvételével, Evangélikus borversenyt szervezünk 2 alkalommal. Vállaljuk, hogy a közösségek fejlődését elősegítjük.

– Prevenció témakörben: Az Ismeretterjesztő foglalkozások, alkalmak tevékenység keretében szervezzük meg a Gyurátz Ferenc gondolkodó kört havonta, összesen 48 alkalommal, valamint a Bóra Katalin Evangélikus Asszonykört 2 havonta, összesen 24 alkalommal. Emellett a Kallódó fiatalok támogatása tevékenység keretében Ifjúsági és gyermek istentiszteleteket szervezünk havi egy alkalommal (összesen 48 alkalommal). A Szabadidő hasznos eltöltésének bemutatása tevékenységen belül ezen felül 48 alkalommal valósítunk meg kézműves foglalkozásokat.

-Vezetésfejlesztés témakörben: Vállaljuk a Tevékenységi folyamatok feltérképezése, leírása, az Irányítási, koordinációs szabályok kialakítása/fejlesztése, az Irányítási, koordinációs szabályok alkalmazása, monitorozása, illetve az Esetmegbeszélés, szupervízió, képzés tevékenységeket. Ezek keretében tanulmányok készülnek, illetve a presbiteri képzésen veszünk részt (2 alkalommal).

Comments are closed.